WebHosting Almadan Önce Nelere Dikkat Edeceğiz ?

Web hosting firmaların kalite araştırma ve istatistik verileri tutan, “hosting inceleme şirketlerin” elde ettikleri sonuçlarına göre:

X İnternet ziyaretçilerin bir web sitesi sayfasına tıkladığında, sayfanın geç açılması sonucunda, ziyaretçilerin o web siteleri terk ettikleri tespit edilmiş ve o ziyaretçilerin benzer içerikli sıralamadaki bir sonraki web siteye yöneldiği bilinen bir bulgudur!

X Google, Yandex, Bing ve Yahoo Arama motorları botları, web sitelerin sayfasını indekslerken, sayfanın geç açılması nedeni ile, ”indekslemenin başarısız” olması, o web sitesini “spam” durumuna düşürdükleri ve o web sitelerin sayfa sıralama (page rank) değeri aşağı çektiği tespit edilmiştir!

X Google botları web sitenizi ziyaret ettiği zaman, eğer dosyanız var ise, ilk evvela “ROROTS.TXT” dosyasına girecektir. Aksi halde o web sitenin işi çok zor! Daha açıkçası “ROBOTS.TXT” (web hosting) dosyanız içerisinde bazı kodları görecektir. Bu kodlar doğrultusunda neleri indeksleneceğini ve neleri indekslenmeyeceğini anlayacaktır. Netice olarak “robots.txt” Google botları içerisinde web hosting sunucu barındırma hizmeti sağlayıcınızın kalitesi bakımından da olmazsa olmazlardandır! Googlebot’un web sunucunuzu indeksleme yapabilmesi için sunucularda bir web dosya içeriği Google bot kelimenin geçtiği bir “Kullanıcı Ara yüzü” (user-agent) kodlu metne ihtiyaç duyarlar. Bu durumda hemen akla gelen web sitenize ait “web hosting sunucu barındırma hizmeti sağlayan “web hosting şirketi” yazılım ve donanım kalitesi, seo açısından oldukça büyük önem taşır!

X Dar içerikli bir hosting şirketinin yazılımı ve donanımı eski, teknolojisini sürekli yenileyemeyen, kapasitesi yetersiz bir sunucu barındırma hizmeti aldığımız web hosting firması, bize sunduğu plan paket dar bir içerik ise, web sitemizin içerik düzenlemesi sırasında tam bir ısdıraba dönüşür!

X Özelikle İnternet ortamında hosting sunucu işinden anlayan ve hiç anlamayan “bayii hosting” adı altında web hosting sunucu işini yapan çok sayıda web hosting siteleri bulunmaktadır. Ayrıca bu web hosting sitelerin bayi hosting olduğunu anlayanasınız. Bu durumda bir müşteri olarak, karşılaşabilecek sorun çözme kabiliyeti karşısında, 7/24 çalışan ve uzman bir teknisyen kadrodan yoksun web hosting sunucu sağlayıcınız, günlerce ve hatta aylarca internet sitesizin askıda (yayından yoksun) kalmasına neden olabilir! Bu ve benzeri nedenlerle webmaster’lar (web sitesi kullanıcıları) isabetli ve seo dostu, en iyi web hosting sunucu firması bulana kadar, çok sık hosting firmaları değiştirmek zorunda kalırlar!

X Bazı web hosting firmaları ise, kullandıkları yazılım nedeniyle hiçbir şekilde Ücretsiz hazır temalar ( Web site Şablonları ) kullanılamaz. Bu nedenle web hosting sunucu hizmet bedeli ödedikten sonra, web sitenizin internet’te yayınlanması için web tasarımcılara binlerce TL. masraf ile karşılaşırsınız. Web tasarım fiyatları 1000,00 TL ile 15.000,00 TL arası özelik durumuna göre değişen fiyatlar ile web tasarımcılara yaptırılır. Bu duruma, hesapta olmayan bir gizli ücretlendirme denir!

 

Mersin Hosting Firmaları ve Hosting Satış Sitesi – 0546 898 999 2

WebTasarım Fiyatları Ve WebTasarım Paketleri – 0546 898 99 92

‘O HALDE, NASIL BİR WEB HOSTİNG FİRMASINI SEÇMELİYİZ?’

Web hosting denince, kalite çok önemlidir. Çok büyük işletme sermayesi ve beyin gücü üst düzeyde ”Ar-Ge” alt yapısı ile kalifiye yazılım mühendislerine sahip olmalı. İçinizde şöyle bir soru geçtiğini duyar gibiyim! O halde nasıl bir web hosting firmasını seçmeliyiz?

GELELİM WEB HOSTİNG TAVSİYEMİZE’

Şimdi gelelim web hosting tavsiyemize… Dünyanın önde gelen bağımsız araştırma istatistik verileri tutan şirketleri Haziran 2015 Tarihli sayısında, binlerce web hosting şirketleri karşılaştırmış, “En İyi Web Hosting Şirketleri Listesi” içerisinde www.dolgunhost.com web hosting şirketi seçdik. Bu nedenle bizim de son zamanlarda kendi web sitelerimiz için ve bu (www.mersinhosting.com) web sitemiz de dahil olmak üzere, hosting sunucu hizmeti aldığımız Dolgun Hosting şirketini tavsiye ediyoruz. Dolgun Host , mükemmel sorun çözme kabiliyetine haiz teknisyen desteği ve “sınırsız ful bir plan” sunuyor. Ayrıca DolgunHost , Türkiye/Türkçe iletişim (e-mail ve telefon ile) destek ekibi kurmuştur. Dolgun Hosting internet üzerinde en iyi endüstri liderleri tarafından sunulan yazılım teknoloji ve donanımı sağlayıcılığıyla yüksek kaliteli hosting barındırma hizmeti temel alır. Ayrıca dünyanın en kolay kullanıma sahip yönetim paneli uygulamaları”, her kategoriden binlerce ücretsiz temalar/şablonlar sunuyor.Böylece site şablonları için binlerce TL web tasarımcılara ödeme masrafı ile karşılaşmıyoruz!. Bu nedenle Dolgun Web Hosting şirketine sunucu hizmet bedeli haricinde, hiçbir ücret ödemiyoruz! Yani, hiç bir “gizli ücretlendirme” sürprizi ile karşılaşmıyoruz!

Arvixe kendi müşterilerine sunduğu fix hosting fiyatı (2 yıllık sunucu hizmeti alınması halinde) ücret çok uygundur. Bu arada! Ayrıca, geçici bir süreliğine olmak üzere, Dolgun Hosting ’ ten sitemizin ziyaretçileri için %30 indirim sağladık. Ayrıca DolgunHosting ’de ilk bir adet sunucu hizmeti ile 6 adet (domain) site açabiliyoruz!

Haydi Web Sitesi Açalım