Kaliteli Bir WebSitesi İçin Seo Neden Şart ?

İnternet pazarlama stratejisi olarak seo, arama motorları kendi hedefledikleri kitle tarafından tercih edilir. Bir site kurmak, içerik düzenlemesi ve HTML de belirli anahtar kelimeler (meta etiketler) için uygunluğu artırmak ve “arama motorları robotların indeksleme faaliyetleri” önündeki engelleri kaldırmak için kodlama ile ilgili site içi ve site dışı düzenleme, seo içermelidir. Başarılı bir site kurmak için Google, Yahoo, Yandex, Bing ve MSN vb. adını sayamayacağımız binlerce arama motorları botların indekslenmesi için seo olmazsa olmaz bir kriterdir!

Biraz sonra internet sitesi açma konusu ile ilgili İhtiyaç duyduğunuz her şeyi öğreneceksiniz. İnternet sitesi sahibi olmak ve “SEO” (arama motorları optimizasyonu) öğrenmek ve faaliyete geçirmek için nelerden oluştuğunu öğreneceğiz.

Mersin Hosting Firmaları ve Hosting Satış Sitesi – 0546 898 999 2

WebTasarım Fiyatları Ve WebTasarım Paketleri – 0546 898 99 92

 

SİTE NEDİR, NELERDEN OLUŞUR VE NASIL MEYDANA GELİR?

İnternet’te gördüğünüz ve karşılaştığınız istisnasız “her şey”, bir web sitesidir. Bir web sitesinin var olabilmesi için bir domain (alan adı) bir hosting’e yüklemek ile domain tescili yapılır. Ve domain (alan adı yani site adresi) İnternet’te yayınlanması için, web hosting sunucu hizmeti almak ile mümkün olur. Domain tescili ve web hosting sunucu hizmeti ücretlidir, fakat gözünüz korkmasın, öyle büyük paralar ile değil. Tabiri caizse, “bir aylık web hosting fiyatı”, bir paket sigara fiyatı bile değil.

Firmanızı,ürününüzü/hizmetinizi dünya’ya açılan kapısı açısından size külfet olacak bir masraf değil. Domain (alan adı) web hosting firmasına yüklenmeden, site kurmanın yolu ve alternatifi maalesef yok.

Daha iyi anlayacağınız bir misal: Site yapmayı bir ev yapmak gibi tasavvur edelim. Ev yapmak için bir arsaya ihtiyacınız olacak. İşte o arsa, web hosting’dir. Ev inşaatı yapmak için gerekli malzemeler kullanılır, malumunuz. Domain ve seo uygulaması içerik düzenlemesi ise, evinizin dekoru ve adresidir. Domain adınız (alan adı yanı site adresi), bütün bunları bir araya topladığınızda İnternet siteniz meydana gelir. Zaten hosting İngilizce bir kelimedir. Host veya hosting kelimesinin Türkçe karşılığı: Ev sahipliği yapmak, ağırlamak ve barındıran demektir.

WebHosting Fiyatları İçin : 0546 898 999 2

WebHosting Seçerken Dikkat Edilecekler