Google Botları Kaçtane ve nasıl Çalışır ?

Google’ın bilinen 3 tane botu var. Freshbot, Deepcrawl bot ve Robots.txt. Bu botların görevi nelerdir?

Googlebot‘un robots.txt haricinde iki sürümü vardır: Deepcrawlbot ve Freshbot!

Deepcrawlbot: İnternette bulunan tüm bağlantıları takip etmeye çalışır ve birçok sayfayı Google’ın diğer indeksleyicisine indirir. Sadece ayda bir kez bu işlemi yapar ve tamamlar.

• Freshbot: İnternet sitesi sayfalarında yenilenmiş içerikleri tarayıcı gibi tarar. Hangi sıklıkla yenilendiyse, internet sitelerin değişme sıklıklarına göre tarar ve değişikleri kontrol eder ve indeksler. Sadece Googlebot “href” ve “src” linklerin takipçisi olur.

ROBOTS.TXT: google web yöneticileri araçları ana dizini içinde bulunan google botları için kılavuz bir dosyadır. Web site sahipleri robots.txt kendi sitesi hakkında talimatlar vermek için tam bir tarama ile kötü niyetli yazılımlar içerip içermediği konusunda dışlama protokolü de denir.

Bu botlar web sitenizin bağlı bulunduğu sunucu barındırma hizmeti aldığınız, web hosting şirketinin (seo dostu web hosting sunucu yazılım teknoloji) kalitesi ile web sitenizin seo düzenlemesi büyük önem taşır. Site nasıl kurulur? Çünkü buna bağlı olarak google Robotları bazı web siteleri milyonlarca web siteleri içerisinden çıkarıp birinci sayfaya, yani ilk on site arasına, bazı web siteleri de dibe gömüyor ve bazı web siteleri ise sıralamaya bile koymuyor. Başarılı bir İnternet sitesi kurmak için seo optimizasyonu uygulamak çok önemli bir kriterdir…

Mersin Hosting Firmaları ve Hosting Satış Sitesi – 0546 898 999 2

WebTasarım Fiyatları Ve WebTasarım Paketleri – 0546 898 99 92